איך מתאימים מחשב לתוכנת אוטוקאד, בריקסקאד או תוכנות אחרות?
לא אחת אני נתקל בתסכול לקוחות על כך ששדרגו את תוכנת אוטוקאד לגרסה חדשה ומתקדמת אך מסתבר שלאחר התקנתה במחשב הקיים ברשותם, העבודה מואטת והופכת מסורבלת יותר.

מה הסיבה לכך?

לקוחות רבים מתעלמים מן העובדה שמחשב פועל באופן יעיל כאשר כל רכיביו תואמים זה לזה ומתאימים לדרישות התוכנות המותקנות בו. המחשב יעמוד בעומס המוטל עליו כאשר כל רכיבי החומרה מותאמים זה לזה, מערכת ההפעלה מתאימה לרכיבי החומרה, וכל אלה יחד תואמים לדרישות תוכנת האוטוקאד ולסוגי הקבצים אותם עורך המשתמש.

מחשב ישן בן כמה שנים, שהתאים לדרישות ממנו בעבר, לא מתאים ולכן לא יעניק ביצועים לתוכנת אוטוקאד חדשה.

לקוחות רבים מתפלאים להיווכח שלאחר ש"שידרגו את המחשב" שברשותם, בכך שהחליפו את אחד הרכיבים שבו, הרחיבו זיכרון, התקינו דיסק גדול יותר וכיו"ב, לא התחוללה מהפיכה ומסתבר שהשיפור שהשיגו מוגבל או כלל לא מורגש.

כאשר מתכננים שדרוג של תחנת עבודה המיועדת לתוכנת אוטוקאד מתקדמת, תוכנת בריקסקאד חדשה, לתוכנות CAD אחרות  או לתוכנות גרפיות למשל מתוצרת Adobe, יש לחשוב על השדרוג כמכלול:  כל רכיבי החומרה – מערכת הפעלה – תוכנות.

מהם רכיבי החומרה הנדרשים?

יש לבחור לוח אם איכותי, אמין ובעל עוצמה, המכיל יכולות מתאימות לשאת את הרכיבים שיותקנו עליו.

אחד הרכיבים החשובים ביותר הוא המעבד. עליו להיות מתקדם ומהיר עם התקן קירור תואם ומקורי. אין לחסוך באיכות המעבד.

יש להתקין זיכרונות איכותיים בעלי נפח ותדירות מתאימים לדרישות התוכנות שתותקנה.
כמות הזיכרון המינימאלית הרצויה לשימוש באוטוקאד או בריקסקאד היא 16GB. פתיחת קבצים כבדים עתירי מידע כמו טופוגרפיה, תמונות, מפות וכו' תדרוש כמות זיכרון גדולה יותר.

מומלץ להתקין שני דיסקים קשיחים אחד מהם מסוג SSD, בו תותקנה מערכת ההפעלה והתוכנות. דיסק כזה ישפר את ביצועי המחשב באופן משמעותי.

תוכנות אוטוקאד ובריקסקאד, תוכנות הדמיה ותוכנות דומות להן תפעלנה כפי שהן אמורות לפעול אם יותקן במחשב כרטיס מסך איכותי, רצוי אחד מאלה המומלצים על ידי - יצרנית התוכנה. כרטיסים אלה אינם זולים, אך הם מעניקים איכות ביצועים בהחלט משתלמת.

יש לבחור מארז איכותי ובו ספק כוח בעל הספק המספיק לכל רכיבי החומרה שהותקנו במחשב. טעות נפוצה היא התקנת ספק כוח שאינו מכסה את דרישות ההספק של כל הרכיבים, דבר הגורם לירידת איכות הביצועים של המערכת כולה.

ובאשר למערכת ההפעלה, רצוי להתקין את – Windows 10 הפועלת ב- 64bit, ובכך לנצל באופן יעיל את כול רכיבי החומרה שהותקנו במחשב.

דרישות החומרה המומלצות על ידי יצרני התוכנות הן בדרך כלל מינימאליות וברוב המקרים אינן מספקות. הכרחי להתאים את רכיבי החומרה לאופי העבודה של המחשב המתוכנן, לתוכנות המיועדות להיות מותקנות בו ולאופי הקבצים שיעובדו בו.

אם אינכם בעלי ידע מקצועי בתחום החומרה, התייעצו עם מי שמכיר את דרישות החומרה של התוכנות בהן הנכם משתמשים, מתוך ניסיון מעשי בהתקנת מחשבים ללקוחות המשתמשים בתוכנות CAD וגרפיקה.
פנה אלינו עכשיו לקבלת הצעת מחיר מתאימה לך - טל' - 03-6832045