הבלוקים בשרטוט

הבלוקים בשרטוט – ייעול וחיסכון משמעותי בעבודה

תוכנת אוטוקאד מאפשרת עבודה בדרכים שונות. הפונקציות הרבות, בעזרתן ניתן לנצל את השימוש בתוכנת אוטוקאד לצרכי שינוי ועריכת אובייקטים עד להדפסת גיליונות ועבודה בצוותים, הפכו את אוטוקאד למה שהיא היום, ולא בכדי. תוכנת אוטוקאד מובילה את תחום התיב"ם הדו מימדי והתלת מימדי כבר שנים רבות, ומתאימה לכל תחומי העיצוב, ההנדסה והאדריכלות. אך למרות הכל, אחד הדברים החשובים ביותר אותו כדאי להכיר לפני שמתחילים לעבוד עם תוכנת אוטקואד הוא נושא "הבלוקים".

אילו סוגים של בלוקים לאוטוקאד קיימים וכיצד ניתן להשיג אותם?

לכאורה, בלוקים לאוטוקאד הינם פרטי ספריה – סמלים המתארים רכיבים בכל תחום הנדסי. מאגר עשיר של בלוקים לאוטוקאד מהווה נקודת פתיחה נוחה לשימוש בתוכנה, מאחר והוא חוסך זמן רב של שרטוט הסמלים באוטוקאד בכל תכנון מחדש. בלוקים לאוטוקאד מגיעים בצורות ובגדלים שונים, ויכולים להתאים לשרטוט ועיצוב של פריטים מתחומים רבים. ישנם בלוקים לאוטוקאד מעולם הרכב – כמו אוטובוס, אופנוע ואופניים, או בלוקים לאוטוקאד מתחום הריהוט – כמו שולחן, מטבח או משרד. המגוון הרחב של בלוקים לאוטוקאד הקיים ברשת, מאפשר לכל אדריכל ומהנדס למצוא את מה שהוא מחפש ולהפיק מהתוכנה את המרב. אך לפני שמורידים מהאינטרנט בלוקים לאוטוקאד רצוי לבדוק מספר דברים.

בדרך כלל ניתן להשיג בלוקים לאוטוקאד במבנה של קובץ שרטוט עצמאי. יתכן שבלוקים שנוצרו בגרסה מתקדמת יותר של אוטוקאד מזו שברשותכם, לא יתאימו לגרסה שברשותכם. עם זאת, ניתן להשתמש בתוכנה להמרת שרטוטים ולהמיר בלוקים לאוטוקאד לכל גרסה רצויה. תוכנת המרה כזו (True-View) ניתן להוריד מאתר אוטודסק, ובאמצעותה להמיר בלוקים לאוטוקאד לפורמטים שונים. ברוב המקרים, בדרך כלל ניתן לפתוח בכל גרסת אוטוקאד בלוקים לאוטוקאד אשר נוצרו בכל גרסה קודמת לזו שברשותכם.

בכל הקשור אל בלוקים לאוטוקאד יש לוודא, האם מדובר בקובץ תלת מימדי או דו מימדי, גורם המשפיע על אופן העבודה והשימוש בו.
השימוש והיצירה בבלוקים באוטוקאד הם חלק בלתי נפרד מהתוכנה.

והמלצה להדרכה

מי שאינו למד את תוכנת אוטוקאד, עלול להתקשות בשימוש בה. לכן מומלץ לפנות לקורס הדרכה, לצורך לימוד השימוש בתוכנה בתחומי תכנון והנדסה. קשה מאוד לנצל את כל היתרונות של אוטוקאד, גם בגרסאות הישנות אך בעיקר בגרסאות החדשות, מבלי לעבור הדרכה איכותית. אם כבר עשיתם את זה בתקופת הלימודים, הרי שהדרך לעבודה בתוכנת אוטוקאד אמורה להיות סלולה עבורכם. אך תמיד כדאי להיות קשובים וסקרנים, להתעניין ולבדוק שדרוגים, יישומים נוספים ותוכנות עזר המתווספות לתוכנת אוטוקאד. בצורה כזו תוכלו לעקוב כל הזמן אחרי השינויים בתחום, ותוכלו להבטיח שלא תישארו מאחור.