חישוב שטח - בעיה של כולם
בעיה ושמה חישוב שטח

דמיינו את הסיטואציה הבאה. אתם באים להציג את השרטוט שלכם אל מול השלטון המקומי. השרטוט כולל בתוכו גם חישוב שטח שהינו מורכב מאד, אתם לא מכירים את התחום של חישוב השטח עד לרמה הקטנה ביותר, אולם בכל זאת ביצעתם אותו בעצמכם. הגורמים השונים בעירייה מתחילים להיטפל אליכם בשאלות בנוגע אל חישוב שטח כזה או אחר שביצעתם, אתם מתחילים להזיע, מתפתלים בכסא, ולא ממש זוכרים, איך ביצעתם את אותו חישוב שטח סורר... מצאתם מדריך כלשהו באתר אינטרנט באנגלית, וקיוויתם פשוט שפיצחתם את השיטה, אולם כעת הוכיתם שוק על ירך...

חישוב שטח – למקצוענים בלבד

אמנם בעידן המודרני אנו מעודדים מאד למידה עצמית, התפתחות והשכלה באופן כללי. אולם, כמו שלא תנסו בעצמכם לבנות בית לבד, כך גם את התחום של חישוב שטח מוטב מאד להשאיר למקצוענים. מדוע חישוב השטח נחשב לכה מסובך?
הסיבה נעוצה לאו דווקא בנוסחה של חישוב שטח. נוסחאות של חישוב השטח כולנו למדנו בצורה כזו או אחרת בשנות התיכון שלנו. הבעיה בתחום של חישוב השטח היא עומס התקנות והחוקים, אשר המדינה מעמיסה על האזרח. הסיבה לאוסף הרב של חוקים היא הרצון של המדינה להיות הוגנת על כל הצדדים אשר מעורבים בתחום.
כאן המקום לציין, כי כפי שאתם הולכים אל עו"ד לענייני משפחה כאשר עניין של גירושין או אימוץ עומד על הפרק, כך גם אם אתם נדרשים לנושא של חישוב שטח - מומלץ בחום להתייעץ עם עו"ד המומחה לענייני מקרקעין.

מי עוד מקצועי בנושא חישוב שטח?

קיימים עוד גורמים מקצועיים רבים, אשר עוסקים בתחום של חישוב שטח, ותוכלו להיעזר בהם ובמומחיותם בתחום. ישנם כמובן מודדי שטח או מחשבי שטח, אשר הינם מומחים ישירים בתחום המעשי של חישוב השטח, שהרי הדבר מהווה את עיקר פרנסתם. חשוב לבחור מחשבי שטח שיש לכם המלצות עליהם, והם ידועים במקצועיותם ובאמינותם. חשוב לציין, כי חישוב שטח לקוי, עלול לגרום לכם לבעיות רבות אל מול השלטון המוניציפאלי ו/או הממשלתי. יתכן ותיתפסו כאנשים אשר מנסים לרמות את השלטונות, כאשר כל מה שחטאתם בו היה בחירה לא נכונה של אנשי מקצוע...
על כן, כאשר אתם עוסקים בתחום של חישוב השטח, ראוי ורצוי להיוועץ עם חברים או עמיתים למקצוע, אשר כבר התנסו בתחום. וכפי שציינו, אין שום בושה בהתייעצות עם עו"ד מומחה לענייני מקרקעין, זה יכול רק להועיל לכם בתחום הסבוך של חישוב שטח.