כך תלמדו על תוכנת אוטוקאד

גם אחרי שמחליטים על לימודי אוטוקאד, עדיין נותרים נושאים אליהם יש לשים לב. המשמעות של לימודי אוטוקאד ידועה לכל אדריכל או מהנדס, אך בפועל אפשר לגלות הבדלים רבים בין לימודי אוטוקאד במוסדות שונים. את הדרך אל לימודי אוטוקאד יש לכוון לפי צרכי הלומדים. האופן בו אנשי מקצוע בוחרים לעבור קורס אוטוקאד, ישפיע לא רק על הידע שלהם אל גם על התפוקה שלהם. לימודי אוטוקאד צריכים לתת את כל הכלים האפשריים, אך עם זאת להדגיש את השיפורים השונים בתחום.

לימודי אוטוקאד על גרסאות ישנות למשל לא יהיו רלוונטיים בעבור תלמידים המתחילים את דרכם לראשונה בתחום. מאידך גיסא, רצוי להתייחס לגרסאות קודמות במהלך הקורס, מפני שבמהלך העבודה אחרי הקורס, המשתמשים בתוכנה ייפגשו לא אחת גם עם גרסאות ישנות יותר, קודמות לאלה שהם למדו בקורסי לימודי אוטוקאד. לכן את נושא לימודי אוטוקאד כדאי להפקיד בידיים מקצועיות.
עניין נוסף, אשר יכול להשפיע על האפקטיביות של לימודי אוטוקאד עבורכם, הוא מסלול הקורס. משום שמדובר בתחום בו רוב התלמידים הינם בעלי מקצוע, אשר מחזיקים במשרה מלאה, לימודי אוטוקאד מאפשרים גמישות גדולה.

המסלול הכיתתי

ניתן לבחור מסלול קונבנציונאלי, בו הלימודים נערכים בכיתת לימוד פעם או פעמיים בשבוע. לימודי אוטוקאד בכיתת לימוד מחייבים נוכחות של לפחות 80% מהשיעורים, על מנת לקבל זכאות לתעודה על סיום קורס תוכנת אוטוקאד מקצועי. בקורס מן הסוג הזה לומדים על העבר של תוכנת אוטוקאד, על ההבדל בין אוטוקאד לבין תוכנות תכנון והנדסה אחרות, וכמובן גם יורדים לפרטים כמו עקרונות העבודה, אופן השימוש, ממשק, סביבות העבודה ושילוב השרטוטים בעבודה בצוותים. אך זו לא האופציה היחידה הקיימת ללימודי אוטוקאד.

המסלול האישי

האפשרות השנייה בעזרתה ניתן לקיים לימודי אוטוקאד היא במסלול אישי. קורס אוטוקאד בהדרכה אישית מיועד לכמות קטנה של משתתף אחד עד שלושה משתתפים, ומטרתו ללמד את כל החומר בזמן קצר יותר. מספר המפגשים של המסלול האישי נמוך יותר מאשר מספר המפגשים בקורס בכיתת הלימוד, אך הנושאים בהם נוגע הקורס זהים. הלימודים בקורס הדרכה אישית הינם אינטנסיביים יותר, ובמהלכם מתייחס המרצה לנקודות החולשה הספציפיות של כל תלמיד. כמובן שבקורס מן הסוג הזה מתנהל תיאום שוטף מול הלקוח בדבר מיקום הקורס (במשרד האישי או בחברה) ומועדיו, כאשר מספר המפגשים משתנה בהתאם לצורך ונע בין חמישה לעשרה.

לכל תלמיד העדפה אחרת

לכל אחד מאיתנו העדפה אחרת ללימודים, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדובר על קורס מורכב כמו לימודי אוטוקאד. כדאי לחשוב לעומק על כל אופציה, ובכל מקרה לקחת את הלימודים ברצינות הראויה על מנת להפיק את המרב.