לימוד אוטוקאד - כי זה נחוץ

 

לימוד אוטוקאד – נחוץ לכולם!


אם אתם שוקלים עבודה בתחום האדריכלות, השרטוט, או העיצוב התעשייתי, אנו ממליצים בחום על לימוד אוטוקאד לפני שתנסו לפנות אל השוק.

מדוע כה חשוב, לכל העוסקים בתחומים אלה, לבחור באופציה של לימוד אוטוקאד? ובכן, כיום, בכל תחומי העיצוב, התכנון והשרטוט השונים, תוכנה זו תופסת מקום יותר ויותר מרכזי, ונחשבת לכלי מקצועי בסיסי-וראשוני לכל אדריכל, מעצב, מהנדס ומתכנן, לימוד אוטוקאד הוא הכרחי אם כן, משום שיש להדגיש, כי מדובר בתוכנה מקצועית מאד, אשר דורשת ידע ותרגול ברמות שונות. למעשה, לימוד אוטוקאד כיום איננו נחלתם של אנשים מתחילים בלבד, אלא גם של אנשי מקצוע, אשר מבקשים להתמקצע עוד ועוד בתוכנה. התוכנה מתפתחת מגרסה לגרסה. בית התוכנה אוטודסק מוציא בערך אחת לשנה גרסה חדשה. בכל גרסה מתווספים חידושים, שיטות ויישומים שלא היו קיימים בגרסאות קודמות. לכן גם על מי שמכיר את התוכנה על בורייה מתוך שימוש יומיומי, ללמוד שוב ושוב חידושים ושינויים המתרחשים בתוכנה מעת לעת.
לפיכך, קורסים באוטוקאד המוצעים לעוסקים בתחומים הנדונים מיועדים גם למתחילים וגם למתקדמים, ברמות שונות.

לימוד אוטוקאד עצמאי?

קיימת אפשרות נוספת, למי מכם אשר רוצה להתנסות ולקבל רקע מקדים באופן עצמאי, להתאמן בביתו על גרסת דמו של התוכנה, הניתנת להורדה מאתר אוטודסק, יצרנית התוכנה.
בנוסף לכך, קיימים כיום אתרים רבים אשר מציעים לימוד אוטוקאד באופן עצמאי, עם מדריכים חינמיים (ניתן להשיגם בקלות ע"י חיפוש במנוע חיפוש כדוגמת גוגל). אם ברשותכם גרסת הדמו של התוכנה, הרי שתוכלו ללמוד ולהתאמן בתוכנת אוטוקאד בצורה עצמאית, בקצב שלכם, בבית.

יחד עם זאת, הדבר המומלץ ביותר הוא כמובן לשלב בין שתי השיטות, דהיינו, הן לימוד אוטוקאד בקורס מקצועי ומובנה, והן לימוד אוטוקאד עצמאי בבית.


מדוע כה כדאי לשלב בין השיטות?
מחד גיסא, לימוד אוטוקאד במסגרת קורס עלול להיות מסגרתי מידי בעבורכם ושבלוני. תרגישו כאילו אתם לא מתרגלים נושאים מסוימים בצורה מספקת, או מתרגלים חלק אחר יותר מידי. לימוד אוטוקאד באופן עצמאי פותר בעיה זו, אולם יש לתת את הדעת על כך, כי לימוד אוטוקאד במסגרת קורס הינה דרך מקצועית ויעילה מאד אשר הוכיחה את עצמה, מה גם שכאשר תציגו עצמכם בראיון עבודה כמי שלמד אוטוקאד בקורס מקצועי סביר להניח שתרשימו את המראיין יותר מאשר אם תאמרו שלמדתם בעצמכם באינטרנט.

ומה אחר כך?

לאחר שצלחתם את שלב לימוד אוטוקאד, ואתם מתמקצעים בתוכנה, תוכלו לפנות אל שוק העבודה. כפי שציינו מוקדם יותר, משרדי אדריכלות, כמו גם משרדי עיצוב, הנדסה, שרטוט וכיוצא באלה, יתעניינו כמובן האם יש לכם ניסיון עבודה בתוכנה, והאם אתם בוגרי קורס לימוד אוטוקאד. קחו בחשבון שאם לא התנסיתם כלל בעבודה עם התוכנה קודם לכן, ואף לא למדתם להשתמש בה, קטן הסיכוי שלכם להתקבל לעבודה במשרדים אלו. מקומות עבודה רבים דורשים מראש, בתנאי הקבלה, ידע וניסיון של לימוד אוטוקאד, בין אם במסגרת אישית, ובין אם במסגרת קורס. על כן, לימוד אוטוקאד הוא חיוני בעבורכם, אם אתם מחפשים עתיד בתחום העיצוב והאדריכלות וההנדסה על מגוון תחומיה.