מאמרים נוספים          
 
תוכנה לחישוב שטחים
תוכנה לחישוב שטחים AmiCad תפיק עבורכם את כל חישובי השטחים שתרצו ומשורטטים בתוכנת האדריכלים AutoCad. תוכנת עמיקד מכילה מגוון אפשרויות לחישוב שטחים.

למאמר המלא >
 


 השלמת קורס אוטוקאד
בדקו איזה מסלול מתאים לכם לקיים קורס אוטוקאד.או לעשות זאת בעזרת קורס אוטוקאד בכיתת לימוד, או לבחור קורס אוטוקאד המתנהל בצורה אישית על פי בחירת הלקוח.

למאמר המלא >
 


 חישוב שטח להיתר בניה
חישוב שטח להיתר בניה הוא תהליך מורכב אך מחייב מבחינת החוק. חישוב שטח נעשה באמצעות תוכנה לחישוב שטחים כגון AmiCad לדוגמה.

למאמר המלא >
 


 שינוי תב"ע
שינוי תב"ע ניתן לעשות בכמה מקרים מסויימים ונעשה בתיאום עם הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. ללא אישור שינוי תב"ע לא תוכלו לקבל אישורי בנייה או היתר בנייה.

למאמר המלא >
 


 מי צריך מבא"ת?
לאחרונה גם העבודה הדיגיטלית הגיעה אל התחום שנקרא מבא"ת, היום קיימת התייחסות לעבודה מסוג זה. מבאת נותנת כלים העוזרים ליצור תכניות מתאימות לעבודה יעילה.

למאמר המלא >
 


 הבלוקים בשרטוט
ברוב המקרים אפשר להשיג בלוקים לאוטוקאד במבנה קובץ שרטוט עצמאי. יכול להיות שבלוקים שנוצרו בגרסה אחרת של תוכנת אוטוקאד שברשותכם, לא יתאימו לגרסה שיש לכם.

למאמר המלא >
 


 חישוב שטחים
האופן בו מבצעים פעולות של חישוב שטחים מצביע על מקצועיות שלנו, חישוב שטחים מוטעה יגרור שנים ארוכות של מלחמות בירוקארטיות ועיכובים רבים ומעצבנים.

למאמר המלא >
 


 תקנות חישוב שטחים
על איזו סוג בניה חלות תקנות חישוב שטחים, ומי צריך לקחת עליהן אחריות? על פי החוק, תקנות חישוב שטחים יבואו לידי ביטוי בתחום הפרטי והן בניה בתחום המסחרי.

למאמר המלא >
 


 פתרונות מחשוב
ישנם מספר תחומים בהם פתרונות מחשוב הם חלק אינטגראלי מהעבודה. בתחומים אלו פתרונות מחשוב אינם פריבילגיה, אלא חובה שבלעדיה קשה מאוד להסתדר עם שוק תחרותי.

למאמר המלא >
 


 תכנון ללא תב"ע
בכל תב"ע יש להתחשב במדדים כמו גדלים, שטחים, ועוד, ולכן גם אלו ועוד צריכים להופיע בכל תקנון. לאחר אישור דוח תב"ע, מקבל המסמך תוקף של חקיקה.

למאמר המלא >
 


 כך תלמדו על תוכנת אוטוקאד
דגשים חשובים שיש לקחת בחשבון כאשר מעוניינים ללמוד על תוכנת אוטוקאד. על איזו גרסה ללמוד, מה הצורך של הלומד, איפה ללמוד, באיזה מסלול לבחור ועוד במאמר הבא.

למאמר המלא >
 


 לימוד אוטוקאד - כי זה נחוץ
אנו ממליצים בחום על לימוד אוטוקאד לפני שתנסו לפנות אל השוק. מדוע כה חשוב לבחור באופציה של לימוד אוטוקאד לכל מי שעוסק בתחומים אלה?

למאמר המלא >
 


 תכנון תב"ע לפי מבאת
בנייה בשטח עירוני היא עסק מורכב ללא תב"ע – תכנון בנייה עירוני. תב"ע דן בנושאים שונים כחלוקת קרקעות הקצאת שטחים ועוד.

למאמר המלא >
 


 חישוב שטח - בעיה של כולם
שרטוט כולל בתוכו גם חישוב שטח שהינו מורכב מאד, אתם לא מכירים את התחום של חישוב שטח עד לרמה הקטנה ביותר, אולם בכל זאת ביצעתם אותו בעצמכם. הגורמים השונים בעירייה מתחילים להיטפל אליכם בשאלות שונות...

למאמר המלא >
 


 חישוב שטח עלול לעלות ביוקר
חישוב שטח הוא אחת המטלות המורכבות ביותר שיש לבצע בעת רכישת שטח או בנייה. מלאכת חישוב שטח היא מורכבת ביותר בפני עצמה, אולם לאו דווקא רק בגלל מורכבותה יש לבצע אותה בעדינות.

למאמר המלא >
 


 קורס אוטוקאד להצלחה
תתפלאו לגלות כי קורס אוטוקאד יכול ללמד אתכם רבות מאד על שימוש יעיל בתוכנה, ומיצוי כלל הפוטנציאל שלה. קורס אוטוקאד למתחילים יכלול בתוכו תכנים בסיסיים כמו בלוקים, שכבות ועוד.

למאמר המלא >
 


 מבא"ת - אחדות לנוחות
מבא"ת – נוצרה כי תב"ע הינו הליך מורכב אשר כולל גורמים רבים, וכך עלולה להיווצר חוסר אחידות בין התוכניות השונות. מבא"ת, הינה שיטה שהחוק קבע על מנת להסדיר את התכנונים השונים

למאמר המלא >
 


 תב"ע - מה אסור ומותר?
תב"ע – הינה למעשה שיטה של אישור תוכניות לסוגי בניה שונים בשטח גיאוגרפי נתון. לפני שנגשים לעבודה של בניית המבנים השונים, תמיד תוצג תב"ע בפני הגורמים הרלוונטיים בשלטון המקומי.

למאמר המלא >
 


 תוכנית תב"ע
תוכנית תב"ע מפרטת את הייעוד של כל שטח ושטח בעיר או מחוץ לעיר. בהתאם לייעוד שמופיע בפירוט במסמכי תוכנית תב"ע נקבעים כל התנאים וכל התקנות לבנייה בשטח האמור

למאמר המלא >
 


 מה חדש בבריקסקאד 14
באוקטובר 2013 הוכרזה גרסה 14 של תוכנת בריקסקאד. בגרסה זו הוכנסו שיפורים ותוספות המעמידות את התוכנה בעמדה קרובה עוד יותר בתאימותה לתוכנת אוטוקאד גרסה 2014.

למאמר המלא >
 


 מה חדש בבריקסקאד 15
בנובמבר 2014 הוכרזה גרסה 15 של תוכנת בריקסקאד. בגרסה זו הוכנסו שיפורים ותוספות המעמידות את התוכנה בעמדה קרובה עוד יותר בתאימותה לתוכנת אוטוקאד גרסה 2015.

למאמר המלא >
 


 השוואת בריקסקאד 13 ואוטוקאד 2014
טבלת השוואה של כל רכיבי התוכנות בריקסקאד ואוטוקאד במהדורותיהן השונות בגרסה 2014

למאמר המלא >
 


 נוהל מבא"ת
נוהל מבא"ת שפירושו "מבנה אחיד לתוכניות" הינו נוהל המחייב את הרשויות המקומיות, היזמים והאדריכלים בכל הנוגע להגשת תוכניות מקומיות ומפורטות (תב"ע) וכן תוכניות ארציות, תשתיות לאומיות ומחוזיות ברמה מפורטת.

למאמר המלא >