תיעוד
יצירת מסמכים באוטוקאד 2016 היא מהירה יותר, ומתוחכמת יותר. הקבצים המופקים הם קטנים יותר. שיפורים משמעותיים הוכנסו בכל הנוגע לכיתובים, עריכתם ועיצובם. כל הכיתובים ניתנים לאיתור באמצעות חיפוש מתקדם. בנוסף לכך, ניתן להכניס לשרטוטים קבצי PDF אשר ישתלבו כאובייקטים פעילים בשרטוט והמידע שבהם ניתן גם הוא לאיתור על ידי חיפוש.

מידות מתוחכמות
תהליך מתן מידות בשרטוט הוא כעת נוח וקל יותר. העבר את הסמן על אובייקטים נבחרים בשרטוט וראה את המידות העומדות להיווצר בטרם הן תיווצרנה בפועל.

תצוגת משתני המערכת
משתני המערכת הניתנים להתאמה אישית ומשפיעים על כל צעד בעבודתך בתוכנת אוטוקאד, אשר היו עד היום "מאגר נתונים בלתי ידוע" למשתמשי אוטוקאד רבים, מוצגים כעת בתצוגה מפורטת, ברורה וניתנת לעריכה. ניתנת כעת שליטה ובקרה ברורה על משתני המערכת ונמנעת הטרחה בשל ביצוע שינויים בלתי רצויים.

מסגרות עננים Revision clouds משופרות
מסגרות "עננים" מתבצעות כעת בקלות ובגמישות רבה. סמן אזורים בשרטוט באמצעות מסגרת עננים, בצורת מלבן, עיגול, או צורה כלשהי, ותוכל לשנות ולערוך אותה בכל עת ובקלות.
.
גלריית רצועת הפקודות Ribbon
רצועת ה- Ribbon gallery מציגה כעת תצוגה  מומחשת של תכולתה. לדוגמה אם תרצה להכניס בלוק לשרטוט מתוך מאגר הבלוקים, יוצגו בפניך הבלוקים לבחירה בתצוגה ממוזערת כדי שתזהה ותבחר אותם מיד, ללא צורך בתיבת שיח.
פתיחת שרטוטים, תבניות או גישה לקובצי AutoCAD בענן Autodesk 360, היא כעת מהירה, זמינה ומומחשת מתוך ה- Ribbon.

שיפור איכות התצוגה
האובייקטים בשרטוט נראים כעת באופן חד, חלק וברור יותר. ניתן למיין אובייקטים לרמות תצוגה בולטות יותר או פחות - Line Fading. אובייקטים מעוגלים מוצגים כעת מעוגלים ולא כקווים שבורים. כל פעולה מוצגת בתצוגה מקדימה לפני ביצועה בפועל, כדי לחסוך ביטול פעולת שגויות. בעת העתקה או הזזת פריטים רבים, התצוגה המקדימה נראית חלקה ויציבה.

שיפורים בשימוש בענן הנקודות – Point cloud
אוטוקאד 2016 משפרת את השימוש במודלים סרוקים תלת ממדיים - ניתן כעת לשייך מישורי UCS למודל אשר נוצרו באמצעות Point cloud, לנווט בין המישורים בקלות ובדייקנות באמצעות Dynamic UCS ולהיצמד לנקודות מוגדרות במודל התלת ממדי, במישורים שונים.

שילוב מפות בשרטוט
שלב בשרטוט מפות שהורדת מאתרים שונים וצור קבצי PDF הכוללים מידע רב מזוהה בין היתר גם על מיקום קורדינטות המפה.

מה חדש באוטוקאד 2016?