מה חדש ב- AutoCAD 2018?

המרת כיתוב Text ל- Mtext
כלים חדשים באוטוקאד 2018, מאפשרים כעת להמיר שורות Text ל- Mtext, ולצרף כמה שורות לפריט Mtext אחד. כלי זה יעיל במיוחד כאשר מייבאים כיתובים מתוך קובץ PDF, וממירים אותו ל- Text רגיל במבנה shx כמתואר למעלה.
 
שינויים בהכנסת קובצי PDF
שינוי משמעותי בהכנסת קובצי PDF הוכנס באוטוקאד 2018.
עד גרסה 2017 טקסט שהיה קיים בתוך קובץ PDF התקבל בקובץ האוטוקאד כחלקיקי קווים גיאומטריים. כעת באוטוקאד 2018, ניתן להמיר את הטקסט המקורי שהיה בקובץ ה- PDF לטקסט בפורמט shx, ולבחור פונטים רצויים אליהם יתורגם הטקסט מתוך קובץ ה- PDF. התוצאה המתקבלת היא שורות טקסט במבנה shx, הניתנות לעריכה כאילו נכתבו במקור באוטוקאד.
 
שינויים בקובצי Xref
שינויים משמעותיים בנושא Xref הוכנסו באוטוקאד 2018. בעת הכנסת קובץ Xref לקובץ מארח, ברירת המחדל למיקום הקובץ המושתל היא כעת "מיקום יחסי" Relative Path"". שינוי זה מקל מאד על המשתמש באיתור קובצי Xref שמיקומם משתנה. כמו כן המשתמש יכול כעת לשנות בקלות את תכונות קובצי ה- Xref ולקבוע אם מסלול החיפוש הוא יחסי או קבוע כרצונו.
בנוסף לכך, הוכנסו תכונות חדשות נוספות המקלות על המשתמש בטיפול, באיתור ושינויי ההגדרות של קובצי Xref שמיקומם השתנה או עשוי להשתנות.
AutoCAD 2018 כוללת מגוון חידושים וכלים מתקדמים המקלים על השימוש בה ומייעלים את עבודת המשתמשים בכל תחומי התכנון.
שיפורים באופן בחירת פריטים בקובץ
ניתן כעת, באוטוקאד 2018, לפתוח חלון בחירת אובייקטים Crossing ולשנות את גודל ה- zoom או לבצע Pan תוך כדי הגדרת חלון הבחירה – כלומר, בין בחירת הנקודה הראשונה והשנייה של החלון.
בנוסף לכך, ניתן כעת לבחור קווים או פוליליינים הבנויים מקווים מרוסקים ולהצביע על הקו המיועד לבחירה בכל מקום לאורכו, כולל במרווחים הריקים של הקווים המרוסקים.